Červen 2013

První motto a nová rubrika

30. června 2013 v 14:20 | Veronika |  Citáty, motta, pořekadla
Když jsem se na tenhle blog před měsícem vrátila a přemýšlela o tom, čím na něj budu přispívat, věděla jsem, že dřív nebo později přijde rubrika věnovaná citátům, mottům, pořekadlům, moudrům a ostatním podobným věcem, které člověka posunují dopředu; dělají ho veselejším; podporují ho, aby byl silný; aby si vzpomněl nebo naopak zapomněl na nějakou situaci.

Vedu si blok, do kterého je zapisuji. Ať jsou pravdivá, nebo hodně dobrá, či zajímavá.

To by bylo tak na úvod a zde je první motto, na které jsem narazila při čištění počítače a mě teď hodně podpořilo! :)


Před/Po

29. června 2013 v 17:16 | Veronika |  Grafika
Když jsem v roce 2011 blogovala, přidávala jsem takové články často. V té době jsem si moc ráda "hrála" ve photoeditorech a objevovala nové - nepoznané věci. Teď na takové hrátky nemám moc času a spíše se zajímám o věci, u kterých vím, že při úpravách budu potřebovat.

Jednu z těch věcí byl pokřivený náhrdelník. Někomu na fotografii nevadí, ale setkala jsem si i s takovými lidmi, kteří při pohladu na něj zuří. Všimla jsem si toho hned při focení a tátu na to upozornila, Pavlína řetízek sundala a fotku jsme udělali ještě jednou, ale znáte to - už to nebylo ono. A tak jsme se s tátou pokusili řetízek odstranit. První půlku (s přívěskem) dělal on, dál už si netroufnul a tak jsem to zkusila. Překvapil mě jednak výsledek a jednak čas, za který jsem to měla hotové.

Předem upozorňuji, že nejsem žádný grafik. Veškeré úpravy se učím sama a raduji se z maličkostí. Věřím, že profík by se nejspíš chytl za hlavu, ale úplně začátečnické to taky není (snad!) :D

Pokud Vás zajímají fotografie z focení s Pavlínou. Klikněte sem.

Pavlína – něžné fotografie

28. června 2013 v 16:55 | Veronika |  Lidé
Pěkný večer všem!
Než začnu psát něco o tomto focení a informacích, chtěla bych Vám říct jednu věc.

Kdysi jsem to už psala, ale jelikož už Vás na blog chodí více, tak bych Vám chtěla sdělit informaci, že focení nepatří jen mezi mé zájmy, ale také můj táta fotí. Fotky, které nafotí právě on jsou označeny na začátku popisu fotky (na facebooku), na blogu tuto informaci můžete najít na konci článku.

Styl focení měl táta vymyšlený, Pavlína souhlasila, já při focení asistovala. Všichni tři jsme si focení užili a už teď máme promyšlené další stylizované album a těšíme se na focení! :)

Foceno:
23. 6. 2013
Více fotek a v lepší kvalitě v albu Pavlína
Canon EOS 60D
PHOTO BY PETR

Členkou fotografia.blog.cz?

28. června 2013 v 11:00 | Veronika |  (Ne)Zábavný Dny...
Měsíc utekl jako voda a já jsem si včera odeslala žádost o členství do fotografia.blog.cz. Teď už jen čekat, jestli bude kladná.

Prvně mě potěšila věta "vyřízené přihlášky z komentářů mažeme" vzápětí jsem si posteskla, protože hned první komentář je z října 2012. Takže achjo, protože já nerada čekám. Ale nezoufám a doufám!! :)

Přála bych si, aby to vyšlo! :) Myslím, že mám co nabídnout. Chtěla bych, aby se o mém blogu dozvědělo více lidí, aby psaly názory k mé tvorbě, hodnotili, posouvali mě dál.

- jedna fotka k tématu, s pidifoťáčkem. Fotografie je rok a půl stará a vděčím za ni mé kamarádce, která taky fotí. -

Jeden vtipný zážitek a další věci z deníčku

27. června 2013 v 19:34 | Veronika |  (Ne)Zábavný Dny...
Mám volno a ve 35°C si válím šunky v bazénu a ve 35°C si válím šunky doma.

Takže žádná sláva, ale ani žádná nuda. Jeden den jsme si s taťkem dělali jahodovej koktejl. Poprvé s novým mixérem. Já už jsem s ním pracovala při tvorbě moučníků - tvaroh byl všude! Naši mi nadali. Takže jsem byla zvědavá, jak se taťka předvede. No … :D Už vím, po kom mám své kuchařské dovednosti :D Navíc mixér dělal takový hluk, že se chvěla celá kuchyňská linka a mamka na nás z druhé strany domu volala co děláme :D

… To jen tak pro pobavení. Museli byste to zažít, abyste se smáli jako já :) :D

Jinak další věci shrnu v bodech:

 • Táta přinesl mísu třešní. Mmmmm pošmákla jsem si!
 • Nestíhám zpracovávat fotky :/
 • Dostala jsem chuť na BeBe Brumíka, tak jsem si ho koupila :P
 • Nevím, jak dlouho vydržím ten 30ti denní program. Hned po prvním dnu jsem byla úplně mrtvá a musela si dát dvou denní pauzu.
 • Začala jsem odebírat obědy od mamky z práce. Trošku porušuju svou zdravou stranu, ale nevadí mi to. Stejně se snažím vybírat co nezdravější obědy. Naopak na zítra mám palačinky. Normálně je nejím, ale tentokrát na ně mám chuť :P
 • Lidé mě začínají štvát svým chováním. Co nejdřív o tom napíšu článek.
 • Tetě a sestřenici jsem posílala doporučený dopis. To bylo něco! :D Já jsem na takové věci antitalent. Jednak mám velké písmo, takže jméno odesílatele bylo psáno od největšího písma po nejmenší :D Na příjemce jsem si musela udělat linky - prvně moc malé, poté moc velké. Podací lístek jsem z poloviny zapomněla vyplnit. Vše jsem vypisovala skoro s hlavou na stole a zakrývala si to jako písemku :D V obálce jsem nechala lístek s nákupem :D Jediné štěstí, že jsem obálku nezalepila a mamka vše zkontrolovala - lístek s nákupem vyhodila - celá firma se zasmála mému originálnímu dopisu a nevšednímu vyplňování :D Mamka se smála, vlastně všichni jsme se smáli, že dcera pošťačky a vše splete :D
Tolik asi z mých prázdninových střípků. Jinak nevím, jak moc budu nebo nebudu od soboty aktivní. V sobotu budeme pravděpodobně s přítelem grilovat a v neděli k nim odjíždím - konečně! Nebyla jsem tam měsíc, už se těším :) Pokusím se předpřipravit nějaké články, nebo něco napíši od něj ;)

Krásný zbytek dne, Veronika.

A nezapomeňte napsat svůj názor a hlasovat v anketě ohledně intervalů psaní článků.

Intervaly psaní článků

27. června 2013 v 15:15 | Veronika |  (Ne)Zábavný Dny...
Jeden den jsem se zamyslela nad tím, kdy je asi nejlepší zveřejňovat články? A v jakých intervalech.?

Od 24. 5., kdy jsem začala znovu psát, jsem přidávala dva články denně. Trochu mě však zamrzí, že většina lidí se při návštěvě přečte/všimne prvního článku.

Na druhou stranu je dobré dát lidem čas - na klidné přečtení a případné okomentování.
Ale jaká je doba tohoto času, co myslíte? Jeden den=jeden článek?

A nebo psát jednoduše vždy, kdy nás to napadne/něco zaujme/přečteme si o novince/stane se zážitek, se kterým se chceme podělit. Což třeba u mě by znamenalo 5 článků za den, druhý den nic a třetí třeba 2 nebo 3 články.

Pište Vaše názory a hlasujte v anketě ;)Fotky z ROCKFESTu v Pohořelicích

27. června 2013 v 11:10 | Veronika |  Koncerty
Já jsem se bohužel z jistých důvodů nezúčastnila, ale fotky Vám nabídnu i tak a to díky mému tátovi, který na festivalu nechyběl díky kapele, se kterou jezdí.
Odkaz na více fotek najdete v informacích na konci článku.


Fans

Doga


Titanic


Foceno:
22. 6. 2013
Více fotek a v lepší kvalitě zde
Canon EOS 60D
PHOTO BY PETR

Důkaz, že i fotografování je nebezpečné povolání.

26. června 2013 v 17:55 | Veronika |  (Ne)Zábavný Dny...
Fotografii jste mohli vidět už včera na mé facebookové fotostránce.

Tenhle úraz se stal mému tátovi 22. 6. 2013, kdy fotil na Rockfestu v Pohořelicích.

Když jsem ho druhý den ráno uviděla, první co jsem se ho se strachem zeptala, bylo: ,,Ty jsi dostal přes hubu?" :-O

Odpověď ale byla úplně jiná, až se mi jí nechtělo věřit. Úraz se tátovi stal, když si jeho kamarád a kolega fotograf Jirka zdělával foťák, objektiv 70/200 pak zasáhl tátu vedle oka a dokonce i tekla krev.


Padesát sedm!

26. června 2013 v 13:05 | Veronika |  (Ne)Zábavný Dny...
Nebojte se, to není můj věk :D

Tohle krásné číslo mi ukázal toplist za včerejší návštěvnost. Jsem nadšená :) Mám chuť psát dál, mám plno energie nepřestávat!

Za radost, chuť a energii částečně může i Wendyss, která mi do komentářů napsala několik potěšujících řádků. Když jsem před měsícem opět začínala blogovat, přála jsem si, aby mi přesně tohle někdo napsal. Ještě jednou Ti moc děkuji :)

Večer mi album "jedno ráno" komentoval pán. Jeho slova mne taktéž potěšila a já jsem měla radost, že album splnilo moje účely :)

V neposlední řadě děkuji všem včerejším návštěvníkům a ještě víc děkuji těm, kteří okomentovali či komentují mé články. Ráda komunikuji s lidmi a ráda sleduji jejich názory ;)

Nakonec ještě jedno VÉÉLKÉ DÍKY a doufám, že i nadále budete navštěvovat můj blog, sledovat mé fotografie a číst články plné obrázků :)

Mějte stejně krásný den jako já! :)


Věci z dnešních nákupů

25. června 2013 v 18:27 | Veronika |  (Ne)Zábavný Dny...
Slíbený článek o věcech, které jsem si koupila.

Jako první jsem šla do lékárny pro Biosil - napomáhá růstu vlasů a pevných nehtů. Článek o něm Vám určitě během prázdnin napíšu. Potom jsem koupila balonky na chystané focení se sestřenicí a vázu pro mamku, protože jsem včera nechtěně rozbila vázu po její babičce.

No a pak už jsem hledala letní boty, které jsem viděla asi už před měsícem. V paměti jsem je měla stále, v regálech jsem ale hledala marně - byly vyprodané. Koupila jsem si jejich "sestry". Jsou jim hodně podobné a mě se líbí, tak proč je tam nechávat.? :)

Sháněla jsem boty do tohoto počasí. Mám jen glády, které šněruji 20 minut, což je trochu nepraktické, když spěchám. A pak boty na 8cm platformě a i když v nich i běhám na autobus, tak přece jen uvítám jedny normální :D Vzala jsem tedy první, které jsem uviděla. Protože v uplynulých letech jsem byla děsně vybíravá a tudíž si skoro žádné boty, vlastně i věci nevybrala a pak mě to štvalo. Jsou sice obyčejné, ale nízké a černé. To je hlavní :)

A jako poslední - protože jsem měla hlad - jsem šla pro bagetu. Mou oblíbenou - s lososem - neměli. Tak jsem zkusila s tuňákem. Ve vlaku jsem pořád čuchala, co nebo kdo to smrdí, smrděl můj tuňák :D ale bageta byla moc výborná! Tentokrát jsem koupila i mamince a pochutnala si ;)

A co jste si v poslední době koupili Vy?
Kam a na jaké jídlo ve městě chodíte? :)

Zpátky z Brna

25. června 2013 v 14:46 | Veronika |  (Ne)Zábavný Dny...
Před chvílí jsem se vrátila z nákupů. Co jsem si koupila Vám napíšu večer, až všechny věci nafotím :)

Jinak:
 • Včera jsem si vytiskla jídelníček a "hesla" o zdravé stravě
 • Včera jsem také začala cvičit - 10 minut na trenažéru a jinak makám na "Sexy zadečku" :D Je to třicetidenní program a opravdu se tak jmenuje. Včera jsem dělala 50 dřepů, doufám, že to není nějakej žert, protože už těch 50 dřepů mi dalo zabrat a to mě jich na konci čeká 245!
 • Fotky ze sněhobílého focení vypadají skvostně!
 • Mám důkaz o tom, že i fotografování je nebezpečné povolání :D Více se dozvíte v zítřejším článku.
 • Včera byl takový ten den a já měla takovou tu náladu, dělat spoustu věcí. Jenže jsem neměla tolik času. Znáte to? Byla jsem jak šílená - zvládla jsem všechny zadané domácí práce+některé navíc, vyfotila jsem růži a šla jsem k babičce. Do toho mě přepadla neskutečná chuť uklízet pokoj (to bývá většinou tak na dva dny); aranžovat nástěnku; tisknout hesla, citáty, slogany a lepit je na zeď; upravit všechny plakáty; zrekonstruovat zeď nad postelí; přebrat plakáty a pověsit je na zeď… Ale všechno nejde v jeden den, že.? Takže postupně :)
 • Večer jsem se pak byla projít s Věrkou.
 • V noci za mnou přišla mamka, že nemůže spát a tak jsme si povídaly - až do 0:15!! Povídala mi o tom, jaký to bylo za dob komunismu - toto téma mám moc ráda! A taky o tom, že doma měli býky, tři! :D A že se kolikrát stalo, že se jim utrhly z řetězu. A spoustu dalších příhod, tak jsme se nasmály a bylo to príma :)
 • Myslela jsem, že dnešní Brno odložím. Vstala jsem v 9:45 a stihla bus v 10:45. Pro hlavní věc, pro kterou jsem jela jsem jednak zapomněla recept, i peníze, ale tak výlet dobrej a nakoupený věci taky ;D teď čekám, až otevřou poštu a půjdu tetě a sestřence poslat CD :)
Dnes nemám žádnou fotku, tak alespoň píseň. Našla jsem ji na blogu mé nejoblíbenější, a bývalé zpěvačky Nightwish - Anette Olzon. Je to píseň z dob, kdy ještě hrála s Alyson Avenue. Já je teda nikdy neposlouchala, ale tahle písnička se mi líbí :)

(Alyson Avenue - I Am)

Jedno ráno...

24. června 2013 v 15:10 | Veronika |  Příroda, Zvířata
...jsem si přivstala. No - "přivstala" pro někoho, kdo tři týdny vstává v 11:59 to přivstání opravdu bylo :D ale rosa ještě byla, to je hlavní! :)

Takže jsem se v pyžamu vydala na zahradu a pořídila pár snímků, ať se líbí! :)Foceno:
14. 6. 2013
Více fotek a v lepší kvalitě zde
Canon EOS 60D

Barevné vlasy?

24. června 2013 v 11:04 | Veronika |  (Ne)Zábavný Dny...
Ano, či ne?
Ptám se proto, že uvažuji o odbarvení a následné nabarvení na modro, ale předem bych chtěla znát Vaše názory. Budu moc ráda, když mi odpovíte na tyto otázky:
 • Jak se Vám líbí/nelíbí barevné vlasy? Ať už růžové, modré nebo zelené…
 • Jak se Vám člověk s takovou barvou vlasů jeví?
 • Znáte někoho nebo máte Vy zkušenosti s touhle šíleností?
 • Jaké barvy používáte a jaké byste mi mohli doporučit?
 • Která z těch tří barev je podle Vás na vlasech nejšílenější?
 • Která z těch tří barev je podle Vás na vlasech nejhezčí?
 • Kolik Vás odbarvení stál a měli jste po něm hodně zničené vlasy? Co jste na ně použily?
 • Jak dlouho Vám barva vydržela?
Pokud nezodpovíte všechny otázky, nic se neděje. Budu ráda za každou odpověď, ráda bych znala Vaše názory, abych v tom měla jasno a udělala konečný názor a konečné rozhodnutí :)

(Tahle úprava mých vlasů na modro je práce od Chelsea Mitchell. Od té doby o tom přemýšlím.)

To je tak roztomilý?

23. června 2013 v 14:40 | Veronika |  (Ne)Zábavný Dny...
Dnes jsem na sociální síti facebook objevila obrázek. Patří k těm, který mi nepřipadají vtipné, ale absolutně NE!
Tehle typ "srandy" mi přijde smutný, úražející a utvrzuje v tom, že lidi mají internetem vypatlaný mozky...


Prosím všechny, kteří sem zavítají a článek přečtou, aby hlasovali v anketě ;)
Přeji Vám pěkný zbytek dne a nenechte se rozhodit jako já tímto obrázkem :)

Sněhobílé focení

23. června 2013 v 8:30 | Veronika |  (Ne)Zábavný Dny...
Krásné ráno! :)

Asi si říkáte, že jsem se zbláznila :D ale ne. A když, tak se svým tátou, jelikož nás dnes čeká focení Pavlíny, vše v bílém.
Všichni tři se na focení velice těšíme. Já osobně jsem zvědavá na výsledek :)
Takže pokud Vás zajímá výsledek, tak - sledujte můj blog!! A výsledek zde během pár dní určitě uvidíte :)

Pro upoutání, takhle nějak budou fotky vypadat.
(Zdroj všech tří obrázků: internet)

Krom toho máme pochopitelně každý svou porci nápadů, takže se těšte! ;)

Musím!

22. června 2013 v 22:37 | Veronika |  (Ne)Zábavný Dny...
Od pondělka pořádně začít makat! Ve všech směrech! V poslední době jsem byla pořád jen v bazénu - co taky dělat, v těch úmorných teplotách, že? Ale vyčítám si to! Na druhou stranu jsem ráda, že v bazénu i plavu a věřím, že i ten minimální pohyb trochu pomáhá, ale zpět k věci.

Od pondělka musím začít makat na několika věcích, jelikož jsem si opět dala nějakou nechtěnou "pauzu". Takže:
 • řádně třídit fotky - hromadí se mi jich šílená spousta, Zapomínám, které mám úpravné, které upravit musím. Zapomínám, které už na internetu jsou, které tam teprve poputují. Zapomínám na své předsevzetí!
 • domluvit někoho na focení - protože s tím svým tempem, bych všechny ty polodomluvený focení nikdy neuskutečnila
 • cvičit
 • jíst zdravě - koupila jsem si kukuřičné plátky. Nevěřila bych, jak výborně chutnají se sýrem + jsem našla úžasný blog jedné holčiny. Její strava je přesně to, co jsem hledala, ať už po straně porcí nebo dostupnosti surovin.

K posledním dvěma bodům si však budu muset udělat jisté kroky, např. vypsat taková ta hesla, která mě opravdu donutí nepřestávat. Udělat si přehled ve cvikách a určit čas a dobu trvání a jídelníčky nějak sepsat a rozepsat…

(Zmiňované kukuřičné plátky)

Jak u mě vypadají tři měsíce volna

21. června 2013 v 18:05 | Veronika |  (Ne)Zábavný Dny...
Tak mi to nedalo a zveřejňuji, co mimo jiné dělám. Hlavně jde krásně vidět, moje selátkovské já :D


- opaluju se a rochním v bazénu; zapomněla jsem, co je to make-up a šminky; stačily dva dny a jsem jako selátko a pořád toho nemám dost -

Kdyby mě někdo hledal. Válím šunky u bazénu

21. června 2013 v 13:45 | Veronika |  (Ne)Zábavný Dny...
Hoj!

Předem se omlouvám, že jsem se delší dobu neozvala.

Jak se máte? Předpokládám, že se válíte u bazénu jako já. V těch vedrech se ani nic jinýho dělat nedá… Už jsem jako prasátko :P :D Kdybych nebyla líná, zveřejnila bych Vám fotku, ale jsem úplně vyšťavená, takže jindy.

V úterý jsem byla na procházce s Verčou, řešit focení. Mám(e) možnost fotit celou třídu. Jinak jsme se bavily o focení které chystám.

Včera jsem měla fotit maminku s dítětem, Bohužel maminka dostala úpal, takže to padlo.
Takže jsem se celé odpoledne koupala a plavala v bazénu. Miluju to.

Večer jdeme s mamčou do hospody na pstruha, mňam :P Dělají je výborně!

No a sobota - žádný rockfest! Budu si pěkně dál válet šunky u bazénu. Večer měla být grilovačka u broučka, ale asi nebude.

Tak se mějte a v těchto parných dnech buďte místo u pc u vody.
Papá, Weřuška :)


Lidi nejsou normální: Stala jsem se manažerkou. Manažerkou, která nebere kritiku

19. června 2013 v 20:10 | Veronika |  (Ne)Zábavný Dny...
A všechny problémy řeším smazáním veškerých komentářů a zablokovánímurčité osoby. Poté vyšlu svoji nejlepší kamarádku. Ano, je mi třicet leta na to, kolik mi je a na to, že jsem jinak velmi schopná manažerka, problémy řešit neumím..

Haha.. Takhle se zachovala paní méněžerka poté, co jsem ji napsala několik faktů

Lidi nejsou normální: Když někdo nepochopí facebookový princip.. aneb. používám fb, i když nevím k čemu.

19. června 2013 v 16:35 | Veronika |  (Ne)Zábavný Dny...

Nevím, jak jinak to nazvat. Jeden pán, kterého se jinak zastávám, už mě ale s jeho komentáři docela vytáčí. Chápu, že je takový, jaký je a že za to nemůže… ale jeho komentáře, které začínají stejně, nebo se dokonce opakují, už mi lezou na nervy. Co mi leze víc na nervy, ba mě to dokonce se*e, že komentáře přidává k fotkám, na kterých vůbec nejsem já, ale s oslovením mé osoby. Prostě vůbec nechápe tomu, na jakém principu facebook pracuje a mě už to přestává být příjemné.