Fotoreportáž: Citelus metal rock fest

4. června 2013 v 19:46 | Veronika |  Koncerty
V sobotu 1. 6. 2013 jsem já, táta a tátův kamarád byli ve sportovní hale v Sobůlkách, kde se konal tenhle festival.

Jako první plus pro mě bylo, že první kapela začala s nepatrným zpožděním. Nedošlo tak k velkému protáhnutí akce.
Na jiných festivalech to bývá několik minut, v horším případě hodin.

První kapelou byli jihlavští Abi Gail. Předtím jsem je občas zaslechla od táty z počítače, či v autě. Přiznám se, že jsem při několika písních měla husí kůži. Jejich hudba je (podle mě) super, šlape a má spád. Texty jsou vtipné a pravdivé. Obdivovala jsem zpěvákův "ocvokovaný" kabát, vlastně i samotného zpěváka. Podle mě je to showman, i přes nějaké problémy (jak šlo z jeho řeči vyčíst) si uměl poradit a koncert trošičku protáhnout vtipnými poznámkami vsunuté mezi písně.

Po Agi Gail hráli Rimortis. Po pravdě řečeno - znám je, ale neposlouchám. I když nevím proč, když hudba je to skvělá.? :) Co mě překvapilo, že jejich velmi sympatický baskytarista prodával v jejich stánku. Vlastně se u něj vystřídali skoro všichni členové. Takhle by měli vypadat muzikanti! I přes 10 let na scéně neusínat na vavřínech. To Rimortis 100% nedělají! Jak už jsem zmínila, členové se střídali u shopu a ochotně lidem prodávali věci, popř. poradili. Zvučení bylo trošku delší, využila jsem toho a šla jsem si pro jídlo. Na pódiu byli skvělý a koncert utekl jako voda..

Překvapení pro mě bylo, že nenásledovala další kapela, nýbrž ukázka historického šermu. Po dlouhé době jsem viděla nějakou akci a adrenalin! Chlapi to měli dobře promyšlené!!

Dále koncertovali ještě dvě kapely - Exargema a (myslím) místní, mladá kapela. Při koncertu Exargemy jsem už vystoupení nevěnovala pozornost a povídala si s kamarádem a jeho přítelkyní, kterého jsem viděla po třech letech. Navíc jsme po prvních písních jeli domů.

Za zmínku určitě stojí i jídlo. Většinou jsem se setkala s tím, že jídlo na koncertech buď nebylo, nebo bylo spíše chlapské. Prvně jsem se bála zajímat se o to, co nabízí k jídlu, ale po náročné sobotě byl hlad silnější. Na výběr byla buď klobása, nebo krkovička. Jelikož mi po většině klobás a párků bývá špatně, zvolila jsem krkovičku a udělala jsem dobře! Nikdy jsem nejedla tak výbornou krkovičku a za tak skvělou cenu! Po celou dobu jezení jsem se rozplývala a po dojedení jsem si chtěla dát ještě druhou porci. Velké plus byla jednak sama výborná krkovička, ale i obloha k ní - cibule, salát, chléb, kečup, různé druhy hořčice, člověk zkrátka dostal, co si poručil. Nechyběli také ubrousky a příbory, na které se také často zapomíná. Navíc ten mladej kluk, kterej mě obsluhoval byl moc pěknej :P (ale to sem asi moc nepatří, že ne?:D)

Než se vrátíme zpátky do sálu, zmíním WC. Na většině akcí se záchodů štítím, ale tyhle byli jako z pětihvězdičkového hotelu. Další plus!

K plusům také patří vyřešení prodeje jídla a pití. Jídlo se prodávala venku, pití (od nejrůznějších nealkoholických nápojů až po alkoholické) vevnitř.

Mě a mého tátu, jakožto nekuřáky velice potěšilo, že se v hale vůbec nekouřilo!

Na konec bohužel zmíním jedno mínus a to to, že jeden z členů obsluhy byl ještě před jedenáctou večer tpod vlivem alkoholu. Tohle já nemusím. Za prvé nemám vůbec ráda opilé lidi a už vůbec ne, když obsluhují apod. Myslím, že člověk by se při takové činnost měl chovat zodpovědně. Naštěstí mi ale nic neříkal, ani neudělal, tak se to dá přehlédnout ;)

To je vše a na závěr shrnutí: Na to, jak malá vesnička to je a že se festival konal teprve podruhé a už s takovými kapelami a s takovým počtem lidí, tak KLOBOUK DOLŮ.
Celkové hodnocení akce: 99,9%.


Foceno:
1. 6. 2013
Více fotek a v lepší kvalitě na: Citelus metal rock fest
Canon EOS 60D
PHOTO BY PETR
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama