Úvaha: Proč mi bude a nebude chybět SŠ. Co mi SŠ dala a co mi vzala

6. června 2013 v 15:38 | Veronika |  Články na téma: ...
Proč mi bude chybět SŠ
Bude mi chybět, protože ztratím pocit, že jsem "mladá". Přece jenom, je škola v několika směrech volnější. Když mi není dobře, zůstanu doma. Když se chci vyspat, přijedu později. Když nejsem dostatečně naučená na test, do školy nepřijdu. Vím, že by se to dělat nemělo, ale kdo to občas neudělal, nebo neporušil.? :)
Když se zamyslím, budou mi chybět někteří učitelé, kteří učili buď hodně dobře, vtipně nebo originálně.
Budou mi chybět spolužáci a spolužačky, který mi občas lezli na nervy, ale když se člověk zamyslí, je to stejně fajn. Být ve škole mezi 29 lidmi, různě si povídat o všech možných tématech a společně se smát.
Pravděpodobně se mi už nepoštěstí jezdit do školy později, než ostatní studenti a tak už si nebudu moct vychutnávat klid a samotu během cesty.

Proč mi nebude chybět SŠ
Nebude mi určitě chybět ta špatná organizace a nepochopitelnost.
Neférové a afektové jednání jednoho učitele.
Jisté spolužačky, které měly čtyři roky na práci jen hodnocení oblečení druhých a vlezprdelství.
Nebude mi chybět vyučování do 18:55, do 19:35 a nebo v pátek do 17:00. Na druhou stranu to také mělo své velké plus - představte si 16 lidí po deseti hodinách ve škole, show po opuštění budovy bývaly vždy úchvatné a nezapomenutelné! :D opět jsem se vracela domů později, než ostatní a tak jsem měla spoustu času třeba na přemýšlení, učení, poslouchání hudby, přemýšlení o focení či úpravách nebo o článcích.
Nebudu se muset po příjezdu domů učit na následující den

Co mi SŠ dala
Rychlejší vyspělost
Schopnost rozhodovat se
Schopnost lépe o věcech přemýšlet a uvažovat
Lepší vyjadřování
Lepší komunikaci s lidmi
Řešení trapných, blbých nebo ponižujících situacích
Rychlejší nasazení
Že je lepší udělat jednu věc a hodně, hóódně dobrou, než deset a průměrných
Dívat se na všechny věci objektivně.
Změnu názorů k lepšímu :)
Brigádu
Poznání

Co mi SŠ vzala
Nepopsatelné množství času, opravdu nepopsatelné. Bohužel se to vše odvíjí od rozvrhu, který jsme od druhého ročníku měli.
Nedostat času mi pak "vzal" i některé kamarády
Odrážky jen dvě, takže to vypadá, že mi vlastně nic nevzala, ale pro mě je čas hodně důležitý. Proto veškerá moje trápení byla postavena zejména na čase a neustálém nestíhání.
Nechuť na veškeré zábavy, večírky, párty a podobně. Prostě opět ČAS! Vždy, když jsem přijela v pátek v 19:00 ze školy jsem šla vždy raději spát. V sobotu dělala své koníčky nebo pomáhala našim a v neděli jsem buď lenošila, nebo se připravovala na další školní týden..
Spoustu nervů. Pořádnou porci! - Třeba zrovna při učení se na maturitu. Na naší škole se maturovalo ze sedmi předmětů! Sečteno podtrženo, naučte se 170 otázek..!Ale nelituji, že jsem si vybrala právě tuhle školu. To, co jsem vystudovala mě baví! Kdybych však měla ještě jednou jít na střední, tahle škola by to nebyla, nedoporučovala bych ji ani ostatním studentům a když, řekla bych jim, jak to tam chodí a ať se rozhodnou sami :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama