Důchodci, článek č.II

13. července 2013 v 15:46 | Veronika |  Články na téma: ...
Jelikož jsem si při čtení jednoho komentáře vzpomněla na další dvě příhody s agresivními důchodci, nedá mi to a musím o tom napsat…

Obě příhody se mi staly po cestě ze školy v přeplněném autobuse a šalině (chcete-li - tramvaji).
Jela jsem s kamarádkami ze školy v přeplněném autobuse číslo 67. Autobus zastavil na zastávce, lidé nastoupili a autobus byl připraven k odjezdu. Jenže dobíhala jedna stará babča, která když uviděla, že řidič dveře zavřel a chce se rozjet, KOPLA DO AUTOBUSU A NA ŘIDIČE VZTYČILA PROSTŘEDNÍČEK. Řidič i přesto zastavil a dveře otevřel a ona nastoupila. Na paní jsem se zadívala a měla jsem sto chutí se jí zeptat, zda jí není blbé nastoupit do autobusu i po jejím trapném gestu.? V tu chvíli mě i zajímalo, jestli pan řidič gesto zahlédnul a pokud ano, jak se cítil.?


Druhá příhoda - taktéž z přeplněného dopravního prostředku. Opět se jednalo o jízdu ze školy. Jeli jsme šalinou v posledním vagónu, u posledních dveří. Jelikož byla plná, tak skoro na posledním schodku stáli nějací kluci. V tom se za nimi začala cpát stará paní s červeným kloboukem. Když viděla, že šalina je plná a že se tam pravděpodobně "nenacpe" začala s rukou, ve které držela hůl šermovat doprava a doleva a zabrblala něco v tom smyslu, že ti lidé, kteří tam stojí, nejsou normální. Nevím, zda právě tohle byl důvod, proč ji nakonec nějaká slečna pustila sednout, nebo zda to byla dobrá vůle slečny, nebo jestli se s ní prostě jen nechtěla dohadovat. Každopádně jsem nad touhle protivnou starou ženskou zakroutila hlavou a litovala všechny lidi, které při svém "šermování" zasáhla.
Jinak.. Občas mám pocit, že typy těchto důchodců si myslí, že když je dopravní prostředek plný k prasknutí, tak že všichni vystoupí, jen aby si ONI mohli sednout.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Veronika Veronika | Web | 13. července 2013 v 19:30 | Reagovat

Jo, ty fotky by mě zajímaly, tak pokud si vzpomeneš, já jimi neopovrhnu :-)

Vstrčila prostředníček a kopala? Já bych si tedy taky kladla otázku, zda jí nebylo blbé do takového dopravního prostředku ještě nastoupit... Přeci jenom.. ty pohledy ostatních by mě docela vadily, ale když se hold člověk nestydí... Být tím řidičem, asi bych se docela přemáhala... Bejt to najký hulvát, tak se na ní vykašle a ujede (a že takového jednoho znám). Ale tento pán se chtěl určitě zachovat slušně a prokázat úctu ke starším a tohle je vděk..

Druhá příhoda... S těmi seniory s hůlkou mám také zkušenosti.. Když procházejí, tak si myslí, že to musí všechno pokosit, aby si uvolnili cestu.

Teď jsem si vzpomněla  na další příhodu z busu (asi si tu ty příhody z busů budeme stále přehazovat :-D ) Stála jsem u dveří a chtěli vystupovat nějací lidé... Tak jsem se jim uhnula ke straně aby mohli projít a v tom jsem si všimla, že se ke mě blíží pán s holí a že bude taky vystupovat... Co jsem tedy hola dělat? Už jsem se jinam uhnout nemohla, abych uvolnila cestu i tomuto člověku, tak jsem musela čekat, až ti lidé vystoupí abych se mohla jít ke straně... Jenomže pána to zjevně nezajímalo, popadl mě, strčil do mě vší silou, až jsem letěla někam vůbec nevím kam. Zabrzdila jsem až o jednu z těch žlutých tyčí vrazila ještě do pár dalších lidí a docela solidně si natloukla.. A stačilo počkat pár vteřin..

2 Amelie Amelie | Web | 13. července 2013 v 20:11 | Reagovat

Ano, někdy tomu tak je, ale většinou jsi milí a zaslouží si naši úctu. Bůh ví, jak na tom budeme my v jejich letech.

3 Veronika Veronika | E-mail | Web | 14. července 2013 v 14:43 | Reagovat

[1]:Super. Hned jak se objeví na internetu, pošlu Ti odkaz ;)... Jejda. A nenadávali Ti lidé do kterých jsi narazila? ..Jinak něco podobné také moc dobře znám.. :-/

[2]: Nikde jsem nenapsala, že si milí důchodci nezaslouží úctu a pochopitelně k těm milým a hodným se s úctou chovám. Jak píšeš - nikdo neví, jak na tom budeme my a já se toho i docela bojím :)

4 Gabi Gabi | 9. října 2013 v 20:13 | Reagovat

Já s důchodci nikdy problém neměla, ale to co se mi stalo dneska ráno bylo fakt moc. Byla jsem v Brně a potřebovala jsem se na určitou hodinu dostat k doktorovi. Viděla jsem, že mi jede šalina, tak jsem se k ní snažila dostat. Šlo to těžko, protože tam bylo strašně moc lidí. Najedou jsem málem vrazila do asi 70ti leté paní. Důležitý je, že jsem do ní nevrazila, ale na poslední chvilku jsem se jí vyhla a čekala jsem, než projde. Ještě jí říkám "pardon," a v tom mě ONA odstrčila stranou, div jsem neletěla. Jako je to normální? :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama